Polska Szkoła Rodzenia w Holandii

Drodzy Czytelnicy,

Z radością przedstawiamy Wam projekt, nad którym myślałyśmy, pracowałyśmy i debatowałyśmy od dawna. Nasz team Spółdzielni Mleczarskiej startuje ze Szkołą Rodzenia dla polskich rodziców oczekujących narodzin dziecka w  Holandii, szczególnie tych, którzy mieszkają w okolicach Hagi lub Rotterdamu.

Dzięki wiedzy i osobistemu doświadczeniu wiemy,  że poród jest wydarzeniem, do którego należy się przygotować, gdyż zwiększa to szanse na jego dobre przeżycie.

Ważnym jest dla nas również, aby wspierać rodziców we wkraczaniu w świat rodzicielstwa, gdyż jest to czas ogromnych zmian, które tutaj na emigracji są jeszcze bardziej odczuwalne.

Dlatego pragniemy kompleksowo przygotować rodziców na ten wyjątkowy moment w ich życiu, jakim są narodziny dziecka. Chcemy im pomóc w odnalezieniu się w holenderskim systemie opieki zdrowotnej, przekazać naszą wiedzę z zakresu  ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią oraz pierwszych tygodni z dzieckiem w domu. Zrobimy to w sposób wszechstronny bo jak wiecie Magda jest Położną, a ja Doulą i Instruktorką Aktywnej Szkoły Rodzenia. Nasze dodatkowe profesje: Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Promotor Karmienia Piersią oraz Instruktor Masażu Shantala również pomagają nam w całościowym przygotowywaniu do roli rodzica.

Wierzymy, że nasza szkoła rodzenia, która zrodziła się z łączącej nas pasji wspierania kobiet i ich rodzin, pomoże naszym rodakom w przeżywaniu świadomego rodzicielstwa już w czasie ciąży i porodu.

Jeżeli macie wśród znajomych pary spodziewające się dziecka, zaproście ich do polubienia naszego bloga oraz strony internetowej szkoły rodzenia, na której znajdują się szczegółowe informacje na temat programu naszej szkoły, terminów kursów (najbliższy już 13-14 października) i sposobu kontaktu z nami.

http://szkolarodzenia.nl/

Pozdrawiamy Was serdecznie, trzymajcie za nas kciuki 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.